خوابگـــاه – Dormitory

بهترین و امن­ترین مکان زندگی دانشجویی برای آنهایی که در شهرهایی غیر از محل سکونت دائم مشغول به تحصیل هستند­، خوابگاه­های دانشجویی است. سیاست اسکان دانشجویان واجد شرایط در چارچوب قوانین و مقررات وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نظارت بر سکونت آنها در طول سال تحصیلی با ارائه مطلوبترین خدمات رفاهی از جمله امکان دسترسی به اینترنت، سالن تلویزیون، سالن مطالعه، نماز­خانه و فعالیت­های فرهنگی از وظایف اداره امور خوابگاه­ است.

با اجرای طرح­های فرهنگی، هنری، ارائه خدمات آموزشی، تفریحی و حمایت از تشکل­های دانشجویی در خوابگاه­ دانشجویی، سعی بر آن است تا بستر مناسبی برای بروز فعالیت­ها و شکوفایی استعدادهای دانشجویان ساکن خوابگاه­ فراهم آید.

از جمله فعالیت­های فرهنگی در خوابگاه ها، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری متنوع، اردوهای یک روزه، برپایی کارگاه­ها و کلاس­های آموزشی، تشکیل کار گروه­های مختلف، طراحی و انتشار مجلات فرهنگی، پخش فیلم، برگزاری جشنواره­ها، فعالیت­های آتلیه فرهنگی خوابگاه و اجرای طرح­های کارآفرینی هستند.

خوابگاه - Dormitory

معرفی اعضاء

ردیف

نام و نام خانوادگی

پست سازمانی

تصویر

1

قوام­ الدّین حق­جو

مدیر امورخوابگاه

 

2

فرزانه مقصودی

متصدی امور خوابگاه­

 

3

انسیه اعلا

   

4

سمیه دیو­سالار

   

5

رضا بردبار

   

6

سهراب محمّدی

   
 

چرخه اسکان خوابگاه

نتا

اخبار و اطلاعیه

دریافت آیین­نامه­ها و دستورالعمل­های مربو به خوابگاه

با عنایت به حجم روزافزون دانشجویان علاقه­مند به تحصیل و محدودیت امکانات موجود در دانشگاه­ها و لزوم تلاش دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی برای کاهش نگرانی دانشجویان در تأمین مسکن مناسب در طول تحصیل و با هدف توزیع بهینه امکانات در بین دانشجویان، آیین ­نامه نحوه واگذاری و اداره خوابگاه­های دانشجویی تدوین گردیده است.

ماده 1. تعریف

خوابگاه دانشجویی به عنوان یکی از امکانات رفاهی دانشگاه مکانی است که دانشجویان حائز شرایط در طول تحصیل به صورت فردی یا گروهی، قسمتی از اوقات خود را برابر مقررات مربوط در آن مکان می­گذرانند.

ماده 2. نحوه اداره

مدیریت خوابگاه­های دانشجویی و مسئولیت حفظ اموال اماکن، تأسیسات و اجرای مقررات عمومی بر عهده اداره خوابگاه­ها دانشگاه است.

تبصره 1. نحوه هر گونه فعالیت فرهنگی و فوق­برنامه در خوابگاه­ها منوط به هماهنگی با معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه است.

تبصره 2. دانشگاه می­تواند از مشارکت دانشجویان ساکن برای انجام امور فرهنگی و اداره خوابگاه استفاده کند.

ماده 3. شرایط واگذاری

شرایط واگذاری خوابگاه دانشجویی و نحوه امتیازبندی آن با توجه به امکانات موجود دانشگاه برای دانشجویان غیربومی که امکان تردد روزانه از محل سکونت به محل دانشگاه را ندارند، با رعایت اولویت­های زیر توسط دانشگاه تعیین می­گردد:

3.1. دانشجویان دارای مقام­های برتر در سطح ملی و بین­­المللی در زمینه­های علمی، ورزشی و فرهنگی بر اساس آیین نامه­های مصوب.

3.2.  دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)

3.3. دانشجویان شاهد و ایثارگر

3.4. دانشجویان دوره­های تحصیلات تکمیلی

تبصره: شرایط و نحوه اولویت­بندی در واگذاری خوابگاه­های متأهلی با توجه به امکانات موجود توسط دانشگاه تعیین می­گردد.

ماده 4. نحوه و مدت اسکان

دانشجویان واجد شرایط با توجه به امکانات و تعداد متقاضیان می توانند از تاریخ شروع به تحصیل به شرح زیر از خوابگاه های دانشجویی برخوردار شوند :

4.1. دانشجویان دوره­های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته کارشناسی­ارشد ناپیوسته حداکثر 4 نیمسال

4.2. دانشجویان دوره­های کارشناسی پیوسته حداکثر 8 نیمسال

تبصره 1. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه می­تواند در صورت کمبود امکانات موجود حداکثر مدت استفاده از خوابگاه­های دانشجویی را کاهش دهد.

تبصره 2. چنانچه دانشجو در دورهای از تحصیل از خوابگاه دانشجویی استفاده نکند، به نسبت باقیمانده دوره تا سقف معین می تواند از خوابگاه دانشجویی برخوردار شود.

تبصره 3. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه می تواند با در نظر گرفتن شرایط خاص دانشجو و امکانات موجود، مجوز اسکان دانشجو و حداکثر برای دو نیمسال مازاد بر سقف تعیین شده و با رعایت مقررات صندوق رفاه دانشجویان صادر کند.

تبصره 4. در صورت عدم تخلیه خوابگاه در موعد مقرر، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه میتواند نسبت به صدور مجوز تخلیه محل سکونت دانشجو اقدام نماید.

تبصره 5. دانشگاه میتواند در صورت وجود برنامه آموزشی ایام تابستان به دانشجویان واجد شرایط خوابگاه واگذارکرده و اجاره بهای مربوط را به صورت نقدی دریافت کند.

ماده 5. ودیعه

دانشجوی ساکن در خوابگاه ملزم به حفظ و نگهداری اموال موجود در خوابگاه است و در صورت وارد آوردن خسارت، جبران کلیه خسارتهای وارده به عهده دانشجو خواهد بود . لذا به منظور جبران خسارتهای احتمالی وارده در طول مدت اقامت، مبلغی به عنوان ودیعه از دانشجو دریافت و به حساب مربوط واریز می شود تا عند اللزوم برای جبران خسارت وارده به خوابگاه ، مورد استفاده قرار گیرد .

تبصره 1. دانشگاه هر ساله مناسب با نوع خدمات خوابگاهی مبلغ ودیعه را پس از تأیید صندوق رفاه دانشجویان تعیین می کند.

تبصره 2. دانشگاه در هنگام تسویه حساب دانشجو، در صورت عدم ایجاد خسارت، مبلغ ودیعه وی را اعاده می نماید.

ماده 6. مقرّرات عمومی

دانشجو در مدت اقامت در خوابگاه های دانشجویی ملزم به رعایت مقررات عمومی به شرح زیر است؛

6.1. ساعت ورود و خروج مجاز دانشجویان ساکن در خوابگاه و اوقات ملاقات بر حسب فصول سال از سوی اداره خوابگاه­های دانشجویی دانشگاه تعیین و اعلام می­شود.

6.2. به منظور رعایت سکوت و آرامش، به تناسب فصول، ساعاتی به عنوان زمان سکوت عمومی توسط اداره خوابگاه اعلام می شود.

6.3. استفاده از وسایل سمعی و بصری و رایانه در صورت رضایت ساکنین اتاق و عدم تجاوز به حقوق دیگران و رعایت موازین قانونی بلا مانع است.

6.4. پذیرش میهمان در اتاق دانشجو ممنوع است.

6.5. بازرسی از اتاق دانشجویان صرفا بًا مجوز کتبی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مجاز است.

6.6. ورود ملاقات کننده مرد به خوابگاه خواهران و ورود ملاقات­کننده زن به خوابگاه برادران ممنوع است و انجام ملاقات صرفاً در محل­های ویژه که توسط اداره خوابگاه­های دانشجویی تعیین می­شود، مجاز است.

6.7. در صورت اعلام کتبی ولی دانشجو ، اقامت دانشجویان دختر در خارج از خوابگاه، صرفاً برای مدت معین و در محلهای اعلام شده از سوی ولی دانشجو، بلامانع است.

6.8.  انجام نظافت اتاق و حفظ بهداشت عمومی خوابگاه بر عهده دانشجویان ساکن خوابگاه است.

6.9. دانشگاه میتواند غیبت دانشجوی ساکن در خوابگاه را به خانواده دانشجو اطلاع دهد.

6.10. در صورت غیبت مستمر دانشجو، دانشگاه میتواند در مورد ادامه سکونت دانشجو تجدید نظر کند.

ماده 7. مقرّرات اخلاقی و فرهنگی

رعایت شعائر و شئونات اسلامی، حجاب اسلامی، رعایت حقوق ساکنین اماکن مسکونی مجاور و یا مشرف بر خوابگاه­های دانشجویی و حفظ آرامش ساکنین داخل و خارج ساختمان برای کلیه دانشجویان ساکن خوابگاههای دانشجویی الزامی است.

ماده 8

در صورت عدم رعایت موارد مندرج در این آیین­نامه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه می­تواند برابر مقررات با دانشجوی خاطی برخورد کند.

 

دستورالعمل مربوط به اجاره بهای خوابگاه دانشجویی دانشگاه

در اجرای ماده 3 قانون مصوب 9/12/71 صندوق رفاه دانشجویان و بند 4 بخشنامه شماره 27106/ و مورخ 15/11/73 وزیر محترم علوم ، تحقیقات و فناوری به منظور ایجاد روش یکسان در دریافت اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در سراسر کشور ، دستور العمل زیر جهت اجرا ابلاغ می­گردد:

1. دانشجویانی میتوانند از خوابگاههای دانشجویی استفاده کنند که از هیچگونه کمک مؤسسات دیگر و وام مسکن صندوق رفاه دانشجویان استفاده ننمایند و به کاری که مستلزم کسب درآمد باشد نیز اشتغال نداشته باشند (کار دانشجویی مستثنی است).

2. کلیه دانشجویان ملزم به پرداخت اجاره بهای خوابگاه ها بصورت نقدی درابتدا و یا طول ترم تحصیلی می باشند.

تبصره1. حداکثر 10% از دانشجویان شامل گروه­های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سازمان بهزیستی، شاهد و ایثارگر و دانشجویان دارای شرایط خاص به تشخیص معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از پرداخت نقدی اجاره بهاء خوابگاه معاف شده و بدهی خود را پس از فراغت از تحصیل به صورت اقساط مطابق مقررات بازپرداخت صندوق تأدیه خواهند کرد.

تبصره2. مدت مجاز استفاده دانشجویان واجد شرایط از خوابگاه­های دانشجویی مطابق موارد مندرج در ماده 9 آیین­نامه نحوه استفاده از وام­های صندوق رفاه دانشجویان خواهد بود.

تبصره3. دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی مجاز می­باشند خوابگاه­های مازاد ظرفیت خود را با رعایت سرانه­های استاندارد و با نرخ 50% علاوه بر مبلغ اجاره بهاء تعیین شده و به ازاء دریافت نقدی در ابتدای هر نیمسال تحصیلی، در اختیار سایر دانشجویان متقاضی فاقد شرایط اسکان، در خوابگاه قرار دهند.

تذکر مهم: دانشجویان مهمان، بورسیه، شاغل و دانشجویان بهره­مند از خوابگاه در نیمسال تابستان نیز مشمول همین تبصره می­باشند.

تبصره4. مبنای نرخ اجاره بهاء خوابگاه دانشجویان که به دلیل طولانی شدن مدت تحصیل، متقاضی استفاده از خوابگاه می­باشند تا سقف 3 نیمسال تحصیلی در صورت ظرفیت خوابگاهی مازاد بر اساس جدول ذیل و به صورت پرداخت نقدی در ابتدای هر نیمسال تحصیلی محاسبه می­گردد.

تبصره5. پرداخت اجاره بهاء برای دانشجویان بورسیه متعهد دبیری در دانشگاه­ها و آموزشکده­ها در صورتی که درآمد ماهانه آنها تا 000/450 ریال باشد جزء دیون محسوب شده و بالاتر از این مبلغ می­باید به شکل نقدی دریافت شود.

تبصره6. مدت اضافه اقامت دانشجویان شاهد بر اساس تبصره 4 ماده این آیین­نامه اجاره بهای خوابگاه­های دانشجویی اعمال و به صورت تقسیط محاسبه و اخذ می­گردد.

3. دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی کشور موظفند پس از اخذ سند رسمی تعهد پرداخت اجاره بهاء، نسبت به واگذاری خوابگاه اقدام نمایند. در غیر اینصورت مؤسسه آموزشی مربوط در قبال در اختیار گذاشتن خوابگاه­ها مکلف به تاییدیه اجاره بهای مستنکفین از پرداخت و جبران خسارت وارده می­باشد.

 *تذکر: مبلغ پیش پرداخت در پایان تحصیلات از بدهی دانشجو کسرخواهد شد.

4. میزان اجاره بهاء خوابگاه­های دانشجویی مجردی برای پرداخت غیرنقدی و نقدی توسط مدیر امور خوابگاه محاسبه و دریافت خواهد شد.

5. دانشجویان بهره­­­­­مند از خوابگاه دانشجویی متعهد می­باشند که پس از پایان هر سال تحصیلی، قطع ارتباط دانشجویی و یا فراغت از تحصیل، خوابگاه محل سکونت دوران دانشجویی را تخلیه نمایند. در غیر اینصورت از زمان استنکاف مو ظف به پرداخت ده برابر اجاره بهای خوابگاه به طور یکجا خواهند بود.

6. دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی موظفند اسامی دانشجویانی را که از خوابگاه­های دانشجویی استفاده می نمایند از طریق سیستم اتوماسیون اداری و صرفاً از طریق فاز 2 به صندوق ارسال کنند.

تبصره 1. دانشگاه می­باید اطلاعات بهره­مندان از خوابگاه را که اجاره بهای آنها جزء بدهی دانشجویان محسوب می­گردد را با ذکر مبلغ اجاره بهاء در هر نیمسال از طریق سیستم اتوماسیون اداری به صندوق رفاه دانشجویان ارسال نمایند.

مقرّرات خوابگاهی دانشگاه

1. دانشجو مسئول حفظ و نگهداری اموال شخصی و یا دولتی که تحویل گرفته است می­باشد و مدیریت خوابگاه در این رابطه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

2. دانشجویان حق تعویض و جابجایی و یا واگذاری محل و اموال دولتی در اختیار خود به دیگران را ندارند. در صورت عدم رعایت برابر مقررات رفتار خواهد شد.

3. ساعات ورود و خروج در ایام تحصیلی و روزهای تعطیلی در فصول مختلف از طریق مدیریت امور خوابگاه­ها تعیین و اعلام می­گردد.

4. هر یک از آشنایان و یا بستگان دانشجو که به عنوان مهمان مراجعه فرمایند پس از شناسایی و تکمیل فرم ورودی به همراه میزبان می­توانند وارد خوابگاه شوند.

5. نگهداری و استفاده از ابزار آلات غیرقانونی در خوابگاه­ها ممنوع است.

6. دانشجو موظف است هنگام خروج از خوابگاه وسایل الکتریکی اتاق خود را کاملاً خاموش کند.

7. در صورتی که در امورتاسیساتی اتاق­های مسکونی خوابگاه و اماکن عمومی ساختمان نظیر حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه از قبیل مشکلات برقی، انشعابات آب و گاز و … خللی پیش آید و نیاز به تعمیر یا تعویض و جابجایی داشته باشند دانشجویان ساکن موظفند مراتب را کتباً به مسئول خوابگاه اطلاع دهند تا بررسی و اقدام لازم به عمل آید مسئولیت عدم اطلاع موارد فوق و یا دخالت مستقیم در اینگونه امور که موجب ضایعات احتمالی جانی و مالی بشود به عهده دانشجویان آن محل می­باشد.

8. انتشار هرگونه اعلامیه و نوشتن شعارهای مغایر با اصول و موازین جمهوری اسلامی و شرع مقدس اسلام موجب اخراج از خوابگاه و تعقیب قانونی می­گردد.

9. برای ورود به خوابگاه دانشجو باید برچسب ورود به خوابگاه را به نگهبانی ارائه دهد.

10. اعلام ورود و خروج دانشجویان دختر طی ثبت در دفترچه مربوطه در دفتر سرپرستی خوابگاه انجام می­شود .

11. اگر در هر زمان و به هر دلیل دانشجو از ادامه سکونت در خوابگاه منصرف شود ( اخراج، فارغ­التحصلی، ترک تحصیل، مهمان به دانشگاه­های دیگر، مرخصی تحصیلی و … ) لازم است ظرف مدت 48 ساعت برگه تخلیه از مسئول خوابگاه دریافت نماید و آن را به مدیریت اداره امور خوابگاه تحویل دهد در غیر این صورت کل مدت جزء سنوات خوابگاهی وی محسوب خواهد شد و وسایل صورتجلسه و به انبار مرکزی خوابگاه منتقل می­شود.

12. از ساعات 22 تا 6 بامداد در خوابگاه سکوت عمومی اعلام می­شود و در این ساعات ساکنین خوابگاه و مسئولین ملزم به رعایت سکوت و آرامش خواهند بود.

13. به منظور جلوگیری از هر گونه پیش آمد ناگوار سرپرست خوابگاه مجاز است با استفاده از کلیدهای اضافی اتاق­ها که در اختیار دفتر سرپرستی خوابگاه می­باشد در مواقع ضروری به اتاق­های خوابگاه مراجعه و سرکشی نماید و دانشجویان موظفند در این رابطه همکاری لازم به عمل آورند.

14. چنانچه مشخص گردد که دانشجو در مورد خود اطلاعات نادرست داده است ضمن معرفی به کمیته انضباطی دانشجویان سکونت وی لغو و جریمه مدت سکونت با احتساب 5 برابر هزینه سکونت در خوابگاه دریافت خواهد شد.

15. تردد در محوطه و مکان­های عمومی خوابگاه­ها با پوشش نامناسب ممنوع است.

16. دانشجویان موظف می­باشند قبل از ورود به خوابگاه در صورت داشتن لوازم برقی و اموالی فهرست اجناس خود را به انتظامات ارائه و برگه اموال دریافت نمایند در صورت عدم دریافت برگه اموال از خروج اجناس جلوگیری به عمل خواهد آمد.

17. دانشجو بعد از انقضاء مهلت مقرر در ماده 3 آیین اداره خوابگاه­های دانشجویی یا بعد از فراغت از تحصیل، انصراف و اخراج از محل تحصیل حق استفاده از خوابگاه را ندارد.

18. در صورت تأخیر دانشجو موظف است مدارک لازم مبنی بر موجه بودن تأخیر خود را به مسئول خوابگاه ارائه نماید.

19. دانشجویی که ماهیانه بیش از سه مورد تاخیر یا غیبت غیر موجه داشته باشند برابر مقررات انضباطی برخورد و نهایتاً از خوابگاه محروم خواهد شد.

20. کلیه دانشجویان در طول تعطیلات تابستان موظف به تخلیه خوابگاه­ها هستند و دانشگاه هیچ گونه تعهدی مبنی بر ارائه خوابگاه در تابستان ندارد.

21. دانشجویان برای پذیرش مهمان باید مطابق با مقررات مصوب مدیریت امور خوابگاه­ها اقدام نمایند .

منشور بهداشتی خوابگاه

خوابگاه دانشجویی به عنوان یکی از امکانات رفاهی دانشگاه مکانی است که دانشجویان حائز شرایط در طول تحصیل به صورت فردی و یا گروهی قسمتی از اوقات خود را، برابر مقررات مربوط ه در آن می‌گذارنند که یکی از این مقررات ها قوانین مربوط به بهداشت فردی و اجتماعی دانشجویان است .

 نکاتی هر چند کوتاه اما راهگشا در این مهم:

1. ایجاد آرامش : محیط خوابگاه به خاطر دارا بودن جنبه عمومی با محیط منزل و خانواده بسیار متفاوت است و انتظار می رود که دانشجویان ساعت استراحت و مطالعه و مکالمه با تلفن را رعایت کرده تا مزاحم هم اتاقی های خود نباشند . آرامش شرط اول یادگیری است . ساعت عرفی برای استراحت 22 الی 7 صبح می باشد که رعایت سکوت در این ساعات نشان دهنده بلوغ روانی دانشجویان است.

2. نظافت و نگهداری مکان­های عمومی : مکان­های عمومی شامل سالن مطالعه، سالن ورزش، سالن تلویزیون، آشپزخانه های عمومی، سرویس­های بهداشتی و حمام­ها برای استفاده عموم دانشجویان است و هزینه گزافی بابت تجهیز این مکان­ها صرف می­شود نظافت و بهداشت و نگهداری این مکان­ها بسیار حائز اهمیت است.

3. رعایت بهداشت فردی: لوازم استحمام از قبیل کیسه حمام و لیف و حوله و همچنین دمپایی و روسری و کلاه و وسایل خواب بایستی اختصاصی باشد ، لذا دانشجویان نباید از لوازم شخصی یکدیگر استفاده کنند.

لباسهای خود را مرتب در مکان های در نظر گرفته شده قرار دهید و از بی نظمی و به هم ریختگی اتاق جلوگیری کنید.

4. نظافت داخل اتاقها بر عهده خود دانشجویان است، ضروری است حداقل هر دو هفته یکبار کتاب­ها و سایر وسایل اتاق جا به جا و زیر و اطراف آن تمیز شود.

5. برای حفظ بهداشت مواد غذایی ضروری است مواد غذایی فاسد شدنی در یخچال نگهداری گردد و برای جلوگیری از ورود آلودگی به داخل یخچال‌ها، مواد اولیه تهیه شده از بازار مانند (میوه و سبزیجات) شسته شود و سپس در داخل یخچال نگهداری شود. دانشجویان نباید بیش از ظرفیت یخچال مواد غذایی در آن قرار دهند به طوری که درب یخچال باید همواره قابل بستن باشد. پاکیزه نگه داشتن قسمت‌های داخلی یخچال بر عهده دانشجویان می‌باشد، لذا لازم است هر 15 روز یکبار یخچال خاموش و نظافت آن انجام شود.

6. استفاده از دخانیات اکیدا ممنوع می باشد . طبق تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در هر ‌٨ ثانیه یک نفر در دنیا به علت استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهد و از دانشگاه و خوابگاه که قشر فرهیخته جامعه در آن حضور دارد انتظار می رود استعمال دخانیات پرهیز نمایند.

7. رعایت بهداشت عمومی : با شستن به موقع ظروف از تجمع میکروب ها و حشرات موذی و بوی نا مطبوع جلوگیری کنید با رعایت بهداشت عمومی علاوه بر حفظ بهداشت از لحاظ جلوه ظاهری مکان مرتب و شکیلی را مشاهده می­کنید.

8. مصرف غذاهای سالم به سلامت بدنی شما کمک می کند در انتخاب نوع غذا دقت کنید و اگر در بیرون از خوابگاه مواد غذایی خریداری می کنید از مکان های مطمئن خریداری نمایید و تا حد امکان سعی کنید ازمصرف غذاهای آماده خودداری نمایید.

9. از نگهداری حیوانات خانگی و غذا دادن به گربه و حیواناتی که در داخل خوابگاه مشاهده می شود خودداری کنید چرا که صدای آنها آرامش هم خوابگاهی ها را مختل می کند و باعث شیوع بیماری های خاص می­شود.

10. در شستشوی ملحفه ها و لباس های خود دقت کنید شستن به موقع آنها از بیماری های پوستی و واگیردار جلوگیری می­کند لطفاً در انجام آن کوشا باشید.

11. اتاق های مشاوره در خوابگاه ها برای رفع مشکلات شماست زمانی که نیاز دارید با کسی صحبت کنید این دوستان همراه شما هستند . مشاوره با دوستان و هم خوابگاهیان بسیاری مواقع باعث مشکلاتی می شود که جبران نا پذیر است پس توصیه می شود حتماً در مواقع لزوم به این دوستان مراجعه کنید.

 12. زباله های خود را در پلاستیکی که بتوان درب آن را بست قرار دهید تا از ازدیاد حیوانات موذی جلوگیری شود، زباله ها را به موقع در شوتینگ ها قرار دهید که هر چه سریع­تر از خوابگاه خارج شود.

13. حضور مرکز آمبولانس امداد و ایثار جهت اعزام فوریت های پزشکی دانشجویان گرامی از خوابگاه ها به اولین مرکز درمانی از ساعت 19 شب الی 7 صبح می باشد. نحوه برقراری ارتباط با امدادگران از طریق سرپرستی خوابگاه صورت می گیرد.

×

امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت