صندوق رفاه دانشجویان

به منظور ایجاد زمینه مناسب برای رشد استعدادها و كمك به وضع تحصیلی و معیشت دانشجویان مستعـد و عموم دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان در تاریخ 17/05/1352 تأسیس گردید و زیر نظر وزارت فرهنگ و آموزش عالی نسبت به ارائه خدمات به دانشجویان فعالیت می‌نماید.

IMG_2176

 

ردیف نام و نام خانوادگی تصویر پست سازمانی
2 شیما حق­جو تصویر کارشناس صندوق رفاه مؤسسه

 

اداره رفاه دانشجویی به منظور کمک به تأمین بخشی از هزینه­های دانشجویان مستعد شاغل به تحصیل در دانشگاه­ها طبق آئین‌نامه صندوق رفاه دانشجویان، وام شهریه پرداخت می‌نماید. متقاضیان می توانند برای دریافت تسهیلات فوق در آغاز هر نیمسال پس از ثبت نام آموزشی به امور دانشجویی مراجعه و نسبت به دریافت تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان اقدام نمایند.

 

1-  وام شهریه (سقف اعطای وام تا 3,000,000 ریال برای کاردانی و کارشناسی و تا 11,500,000 ریال برای کارشناسی ارشد می­باشد)

2-  وام زیارت (سقف اعطای وام 4,000,000 ریال  می­باشد)

3-  وام عتبات (سقف اعطای وام 2,500,000 ریال می­باشد)

 

* شرایط عمومی و آموزشی

 1. دارا بودم صلاحیت اخلاقی و رعایت شئون دانشجویی
 2. دارا بودن اولویت نیاز مالی
 3. عدم استفاده از وام،کمک یا بورس تحصیلی
 4. ثبت نام در حداقل تعداد واحد های مورد لزوم طبق مقررات آموزشی (دانشجوی تمام وقت)

 

دانشجویان جهت تشکیل پرونده و اخذ وام می بایست مراحل زیر را طی نمایند :

1-دریافت فرم شماره1 (تعهدنامه) جهت ارائه به دفترخانه اسناد رسمی و تهیه سند تعهد محضری در سایز A4 (همراه با ضامن رسمی یا بازنشسته)

2-دریافت و تکمیل فرمهای شماره 2 و 3( فرم درخواست وام شهریه و فرم متقاضی وام شهریه)

3-ارائه کلیه موارد تکمیل شده در بند 1 و 2 به دفتر امور دانشجویی

 

 

 1. کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر 2 سال تحصیلی (4 نیمسال)
 2. کارشناسی پیوسته حداکثر 4 سال تحصیلی (8 نیمسال)
 3. کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه ای حداکثر 6 سال تحصیلی (12 نیمسال)
 4. دکترای تخصصی ناپیوسته(غیر بورسیه) حداکثر 4 سال تحصیلی (8 نیمسال)

 

نحوه پرداخت وام

وام شهریه به حسابی که موسسه آموزش عالی زند اعلام می کند جهت تامین بخشی از شهریه دانشجو واریز می گردد.

 

شرایط و ضوابط بازپرداخت وام

 1. دانشجویانی که موفق به پایان دوره تحصیلی خود شده اند، پس از فراغت از تحصیل نسبت به پرداخت کل بدهی به حساب صندوق رفاه و یا اخذ دفترچه اقساط اقدام می نمایند. زمان تعیین تکلیف بدهی برای کلیه دانشجویان (مشمول و غیرمشمول) حداکثر 9 ماه پس از فراغت از تحصیل می باشد. در صورتی که پس از مدت زمان 9 ماه برای گرفتن دفترچه قسط مراجعه شود، دیگر بدهی قابل تقسیط نبوده و دانشجو می بایست کل بدهی را یکجا پرداخت نماید.
 2. مبلغ 10% از کل بدهی در هنگام فراغت از تحصیل و صدور دفترچه اقساط بایستی یکجا توسط دانشجو واریز و اصل فیش واریزی تحویل گردیده و مانده بدهی تقسیط می گردد. بازپرداخت وام شهریه دانشجویی با کارمزد 4% محاسبه می گردد. (مبنای محاسبه 4% سالیانه از زمان دریافت وام تا شروع بازپرداخت)

تذکر: بدهی دوران تحصیل دانش آموختگان فوت شده و جانباز و از کار افتاده کلی و شهدا بجز موارد غیرقابل تقسیط و با رعایت متن ضوابط و مقررات صندوق رفاه دانشجویان بخشوده می گردد.

 1. تاریخ سررسید اقساط برای کلیه دانشجویان 9 ماه پس از فراغت از تحصیل می باشد. مدت خدمت نظام وظیفه به زمان مندرج در بند3 اضافه می شود.
 2. بدهکاران دارای دفترچه اقساط، می بایست در تاریخ سررسید هر یک از اقساط، به یکی از شعب بانک تجارت در سراسر کشور مراجعه و مبلغ بدهی خود را به حساب مندرج در فیش واریز و نسخه دوم (رسید مخصوص پرداخت کننده) را تا تسویه حساب نهایی نزد خود نگهداری نمایند. ضمنا در خصوص واریز مبلغ بدهی در بانک تجارت به شماره مشتری 11 یا 15 رقمی قید شده در فیش و پرفراژ بانکی دقت شده و در صورت رویت مغایرت بلافاصله توسط کاربر بانک نسبت به رفع آن اقدام گردد. در صورت عدم پرداخت به موقع اقساط(سه قسط متوالی) کل بدهی به دین حال تبدیل می گردد و بدهکاران موظف به بازپرداخت کل بدهی به صورت یکجا خواهند بود.
 3. صدور و ارسال هر گونه تائیدیه تحصیلی و یا ارسال ریزنمرات و همچنین معرفی به حوزه نظام وظیفه منوط به صدور دفترچه اقساط می باشد و تسلیم اصل مدارک پس از استرداد کل بدهی و انجام تعهدات قانونی دیگر می باشد.
 4. دانشجویان انصرافی، ترک تحصیل و اخراجی ملزم به بازپرداخت کامل و یکجای کل وام های دریافتی خود می باشند.
 5. انتقال دانشجویان موسسات غیرانتفاعی به موسسات غیرانتفاعی دیگر در یک دوره تحصیلی و همان رشته تحصیلی (در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد) و انتقال بدهی به دانشگاه مقصد بلامانع می باشد.
 6. در صورت قبولی دانشجو در مقطع بالاتر بلافاصله می بایست نسبت به تمدید و تعیین کیفیت بدهی خود اقدام نماید.
 7. بازپرداخت وام شهریه دانشجویی طبق مقررات با کارمزد 4% محاسبه می گردد. (کارمزد 4% سالیانه از ابتدای ترم دریافت وام تا شروع بازپرداخت (شروع اقساط دفترچه یا زمان واریز یک جای بدهی) محاسبه می گردد.)

 

قوانین و مقررات، بخشنامه­ها و آیین­­نامه­ها از وب سایت صندوق رفاه دانشجویان (فاز 2) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل دریافت می­باشد.

 

×

امروز شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ساعت