کارشناسی ارشد طراحی صنعتی گرایش طراحی محصول دانشگاه جنوا

1. معرفی دوره کارشناسی ارشد طراحی صنعتی گرایش طراحی محصول و رویداد

دوره مشترک کارشناسی ارشد طراحی صنعتی گرایش طراحی محصول و رویداد یک دوره دو ساله، متشکل از چهار نیم سال که سه نیم سال آن در ایران و در مؤسسه آموزش عالی مازیار و یک نیم سال آن در ایتالیا و در دانشگاه جنوا برگزار می شود است. تعداد واحدهای درسی این دوره 50 واحد متشکل از 2 واحد انتخابی، 42 واحد اصلی و تخصصی و 6 واحد پایان نامه خواهد بود.

 

picture3picture2

2. تشریح تقسیم کار میان مراکز دانشگاهی همکار در برگزاری دوره

الف. دانشگاه جنوا:

دانشگاه جنوا (Università degli Studi di Genova ) یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایتالیاست که در استان لیگوریا و در شهر بندری در کرانه شمالی مدیترانه و شمال غربی ایتالیا در نزدیکی مرز فرانسه واقع شده است. این دانشگاه در قرن پانزدهم میلادی (سال 1481) تأسیس شده و بیش از 530 سال قدمت دارد. در حال حاضر این دانشگاه متشکل از 5 دانشکده و 23 دپارتمان است. دپارتمان علوم(DSA)  این دانشگاه واقع در دانشکده پلی تکنیک بوده و زمینه‌های آموزشی و پژوهشی در این دپارتمان متمرکز بر موضوعاتی چون معماری و شهرسازی، معماری منظر، معماری داخلی، طراحی صنعتی، طراحی محصول و رویدادها و طراحی کشتی است. این دانشگاه در  آخرین سطح‌بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه‌های خارج از کشور در رده دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) قرار گرفته است. برخی از  وظایف دانشگاه جنوا در برگزاری دوره مشترک را می‌توان چنین برشمرد:

• برنامه ریزی درسی دوره با مشارکت و همفکری دو دانشگاه همکار

• تأمین امکانات و زیرساخت های آموزشی و کمک آموزشی برای دانشجویان دوره در ترم چهارم

• فراهم کردن دسترسی به کتابخانه مجازی و آنلاین این دانشگاه برای دانشجویان در طول دوره تحصیل

• هماهنگی و پیشنهاد حداقل شصـت درصد کادر آموزشی دوره از اعضاء هیات علمی دانشــگاه جنوا و مدعـو از دانشگاه های ساپینزای رم، پلی نکنیک میلان، فلورانس، پالرمو و…

industrial2

ب. مؤسسه آموزش عالی مازیار

مؤسسه آموزش عالی مازیار بر اساس مجوز قطعی شماره 22/3992 مورخ 1384/5/10 شورای گسترش آموزش عالی فعالیت خود را از نیمسال دوم سال تحصیلی 85-1384در دو رشته نیمه متمرکز کاردانی نقاشی و گرافیک با 43 دانشجو آغاز کرد. هم اکنون این مؤسسه دارای بیش از 45 رشته در مقاطع (کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد) و حدود 2500 دانشجو است که بیش از 70 درصد آن‌ها در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه سابقه کسب رتبه غرفه برتر در چهاردهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهشی و فناورانه کشور، و برگزاری رویدادهای بین المللی علمی همچون همایش بین المللی گردشگري و توسعه‌ي پايدار سواحل خزر: فرصت‌ها و تهدیدها، کارگاه بین المللی طراحی برای با هم بودن از خانه به شهر، کارگاه و سمینار بین المللی شهر دوستدار سالمند و … را در کارنامه آموزشی و پژوهشی خود دارد. اهم وظایف این دانشگاه در برگزاری دوره مشترک کارشناسی ارشد طراحی صنعتی به شرح زیر است:

 • برگزار کننده اصلی دوره مشترک و مسئول هماهنگی و سازماندهی ارتباطات سه جانبه در این دوره با اتکا به تفاهم نامه همکاری خود با دانشگاه جنوا

• فراهم کردن امکانات و زیرساخت های آموزشی و کمک آموزشی شامل کلاس های درس، آتلیه رسم و حجم، کتابخانه و سالن مطالعه، خوابگاه و…  در سه ترم نخست دوره

• هماهنگی و دعوت از اساتید مدعو داخلی (دانشگاه های تهران، مازندران، هنر، علم و صنعت و …) و خارجی

پ. دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران که هم اکنون، بزرگترین مرکز آموزش عالی دولتی استان مازندران به شمار می‌رود دارای سابقه‌ای بالغ بر 40 سال است که هسته اولیه آن را مؤسسه آموزش عالی اقتصادی – مدرسه عالی علوم کشاورزی – مؤسسه آموزشی کشاورزی گرگان – مرکز تربیت دبیر فنی نوشیروانی بابل و مرکز تحصیلات تکمیلی بابلسر (دانشگاه فعلی) تشکیل داده اند که در سال 1358 و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی از ادغام این مراکز دانشگاه مازندران به صورت رسمی تأسیس شد که در طی سال های اخیر رشد قابل توجهی در هر دو عرصه کمی و کیفی یافته است. مهم‌ترین وظایف این دانشگاه را می‌توان چنین برشمرد:

• کمک در فراهم کردن امکانات و زیرساخت های آموزشی و کمک آموزشی در سه ترم نخست

• کمک در تأمین اساتید دوره

• فراهم کردن دسترسی به کتابخانه مجازی و آنلاین این دانشگاه برای دانشجویان در طول دوره تحصیل

• عمل به عنوان پشتیبان قانونیِ برگزاری دوره بنا به توصیه اکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (مطابق با تبصره بند 3-1 ماده 3 آيين نامه برگزاري دوره هاي مشترک آموزش عالي با همکاري دانشگاه هاي خارجي).

design

 

3. معرفی برخی از اساتید دوره

الف. پرفسور کارلو ونیکلا – Prof. Arch. Carlo Vannicola

×

امروز پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ساعت